Діти і батьки на карантині
Прoдовжується карантин. Існує багато думок щодо його тривалості, але найвірніша одна – вона залежить від того, як швидко знайдуть ефективну протидію вірусу. Тому нам залишається тільки пристосуватися до нових для нас умов і зробити своє життя нaповненим та цікавим далеко від гурту друзів, однодумців та колег.
Для дитини-дошкільника перебування вдома, в ізоляції від інших дітей – також травматична ситуація. Тому, обов’язок батьків – щонайбільше згладити ситуацію, дати дитині можливість відчути повноцінне життя в обмеженому просторі.
Насамперед, хочу ще раз нагадати і наголосити на тому, що дуже важливим є дотримання режиму дня – цe сприяє не тільки фізичному здоров’ю, але й психічному. Дотримання щоденних ритуалів, таких, як обов’язкова процедура вмивання, зарядка, казка перед сном – створює для дитини обстановку стабільності, a, відтак, і спокою. Намагайтеся дотримуватися часу для прогулянки, денного cну, прийому їжі. Це дасть змогу і батькам виділити для себе вільний час, відпочити і набратися сил. Знаю зі свого досвіду – важко дотримуватися режиму дня тільки на початку, далі це стає звичкою.
Oтож, намагаємося прокидатися в один і той же час. Це буде можливим, якщо ми будемо лягати в один і той же час, дотримуючись ритуалів  - вечірнє вмивання, чашка теплого трав’яного чаю, неспішна розмова, провітрювання кімнати або й прогулянка перед сном, читання казки. Основне – в один і той же час. Після сну – знову ритуали. Це може бути легенький масаж в ліжку, потягування, обов’язкова усмішка за будь-якої погоди. Зарядка – один із тих ритуалів, які варто запровадити і дотримуватися їх. Щоб дитині було цікаво виконувати рухи, можна скористатися рекомендаціями таких сайтів:
-         «GoNoodle | Get Moving»;
-         «Cosmic Kids Yoga»;
Цікаві дитячі пісеньки та мелодії, зразки рухів і танцювальні па – все це, безумовно, зацікавить дитину, підніме настрій і Вам також.
Але, хочу застерегти – для дошкільників провідна діяльність – гра. Тому не зловживайте ґаджетами. Провідні спеціалісти наголошують на тому, що найдовший час, який можна присвятити перегляду передач та роликів з мережі Інтернет – 1 година на день.
Однак, існують цікаві сайти та канали в мережі, які можуть зацікавити не лише дошкільника, але й батьків – і тоді відбудеться спільний сімейний перегляд. Можливо, він трішечки перевищить ліміт одноразового перегляду, але ще більше об’єднає сім’ю, дасть відчути єдність і тепло рідних людей.

Дивіться ютуб-канал «Цікава наука»:

Влаштуйте «сімейні» 3D-тури музеями України:
Музеї України просто неба:
Національний музей природознавства:

Художники – дітям:
Ніно Чакветадзе:
Катерина Дуднік: 
Наталія Дерев'янко: 
 Вікторія Проців:
Бурштинові барви Ramunas Naumavicius:

Слухайте казки народів світу, озвучені відомими українцями:
До кожної казки цього проєкту є ілюстрації, які зробили Женя Гайдамака і Маша Фоя. Ці картинки можна завантажити та розмалювати разом з дитиною.

Розвиваючі ігри з малюками:
Цікаві ігри для дошкільнят з тваринами:
Розвиваючі ігри для дітей по скапу:
Розвиваючі ігри для дітей 3-4 років:
Сайт «Розвивайка» (для дітей 3-4 років):
Дидактичні ігри «Який малюнок наступний»: https://childdevelop.com.ua/worksheets/1950/
Цікава математика для дошкільнят:

Вчимо скоромовки:
Незвичні способи малювання:
Знайомимося з порами року та назвами місяців:
Розвиваючі мовні ігри для дітей 3-5 років:
Розвиваючі ігри-вікторини дітей 3-5 років:
Логічні ігри на розвиток міркування та кмітливості дітей 3-4 років:
«Family Простір»: Чим зайняти малечу вдома? Цікаві ігри та розваги для дитини:
Розвиваючі ігри для дітей: ТОП-10 корисних розваг:

Виготовляємо цікаві саморобки разом з дітьми
Цікаві саморобки з паперу:
Орігамі метелик для дітей:
Прості та швидкі орігамі для дітей. Звірі з паперу.:
Цікаві поробки квітів з паперу:
Як створити оригінальні закладки для книг власноруч. Ідеї, майстер-класи, схеми:
Листівкарство або кардмейкінг – мистецтво творити маленькі шедеври. Шість  технік виготовлення листівок, зразки та схеми для натхнення:
Майстер-класи для дітей:
Програма «Недільний сніданок» пропонує майстер-класи для дітей і батьків: малюємо долонями. Повний випуск програми дивіться за посиланням:

Ліпимо з пластиліном:
Пластилін своїми руками:
Якщо пластилін закінчився, ви можете самі зробити тісто плейдо за таким рецептом:
        1 склянка борошна
        1 стакан крохмалю (картопляний або кукурудзяний)
        2 ст. ложки рослинної олії
        1 склянка окропу
        2 ст. ложки соку лимона
        харчовий барвник
Борошно і крохмаль змішайте в мисці. Вмішайте дві ложки рослинної олії. У склянку окропу капнути барвник і лимонний сік. Виливаємо все це в миску і активно перемішуємо, після чого вимішуємо на рівній поверхні. Якщо тісто липне – додайте ще борошна.

Готуємо разом з дітьми
Готуємо з дитиною: 5 рецептів для надсмачних канікул:
Готуємо з дитиною. 7 простих рецептів для будь якого віку:

Мультики українською мовою
Мультик, який навчить дітей назві пальців на руках:

ЮНІСЕФ та Міністерство освіти і науки України рекомендують кілька загальних порад для батьків
        Уже сьогодні вам слід відібрати та сховати половину іграшок: ніхто не знає, скільки це триватиме, але можливість час від часу діставати зі схованки «нову» іграшку вам дуже допоможе. 
        Під час цієї вимушеної перерви намагайтеся підтримувати незмінність денного розпорядку. Насамперед це стосується повсякденних занять. Час підйому, прийому їжі, післяобіднього сну тощо мають бути звичними. Діти прагнуть передбачуваності; не менш важливою вона є і для їхніх піклувальників (довгий день з малюком пережити набагато простіше, якщо розбити його на коротші, більш «керовані» періоди).
        Невелике нагадування: у дитячому садочку вашим дітям зазвичай дозволяють бути трохи бешкетливими під час ігор. Вам теж доведеться піти на такі «поступки»: дитина не зможе розслабитися та позбавитися від зайвої енергії, якщо їй доведеться весь час думати про створюваний нею безлад вдома, Нехай спільне прибирання та складання речей на місце після ігор увійде до звички. Діти також дуже добре знають це правило.
        Іграшки можна використовувати по-різному: наприклад, машинки можуть не тільки «їздити»: їх можна сортувати за кольором, відправляти їх на «автомийку» тощо. Можна склеїти докупи кілька аркушів паперу та намалювати на них дороги і будинки – тоді ви отримаєте «місто», яким можна «їздити». Це ж стосується й інших іграшок.   

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

6 вправ для тимбілдингу